projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2004Spotkanie noworoczne 2003/2004


Poniżej kilka zdjęć w galerii ze spotkania

Galeria zdjęć:


I Wyjazd techniczno-poznawczy - Elektrownia Wodna Solina

W dniach 13-17 pażdziernika 2004 r. Koło zorganizowało pierwszy wyjazd techniczno-poznawczy do Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowice S.A. w Bieszczadach. Tym pierwszym wyjazdem rozpoczęto cykl corocznych wyjazdów aby poznać polskie elektrownie korzystające ze źródeł odnawialnych. W czasie pobytu i zwiedzania elektrowni  zapoznano się z historią budowy elektrowni, budową zapór, funkcjonowaniem elektrowni. Uczestnikiem wyjazdu był nasz kolega  Ryszard Tutak, który w czasie budowy pełnił funkcje inspektora nadzoru inwestorskiego. Przybliżył on wszystkim zagadnienia technologii i organizacji budowy, szczególnie samej zapory na rzece San. Uczestników interesowały także zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu kontrolno-pomiarowego zapory w kontekście jej bezpiecznej eksploatacji.  Szczegółowe informacje  nt. zespołu elektrowni można znaleźć na stronie internetowej www.solina.pl  W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zapoznali się z budownictwem wiejskim z okresu od XVII do XX w. zwiedzając Park Etnograficzny w Sanoku, podobno największy w Polsce i jeden z największych w Europie (link do strony www.skansen.sanok.pl).
W dalszej drodze z kolei zapoznano się z budownictwem obronnym zwiedzając jeden z fortów obronnych twierdzy Przemyśl, która w czasie I wojny światowej stała się małopolskim Verdun. Ale na tym nie koniec poznawania historii Polski. Na drodze grupy znalazły się zamki w Krasiczynie i Baranowie. Zamek w Krasiczynie położony około 10 km od Przemyśla jeden z najpiekniejszych zamków z okresu renesansu. Zbudowany w XVI-XVII w przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Informacje o zamku na stronie internetowej www.krasiczyn.com.pl
W okolicy Sandomierza położona jest kolejna perła renesansu Zamek w Baranowie Sandomierskim, który był następnym miejscem krótkiego postoju w drodze powrotnej. Informacje o zamku na stronie internetowej www.baranow.com.pl Poniżej w galerii kilka zdjęć z różnych miejsc pobytu w czasie wyjazdu.


Galeria zdjęć:

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2004

Spotkanie noworoczne

I Wyjazd techniczno-poznawczy - Elektrownia Wodna Solina

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.