projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2007



Spotkanie noworoczne 2006/2007


Poniżej kilka zdjęć w galerii ze spotkania

Galeria zdjęć:





Prezentacja techniczna firmy Steuler


W dniu 28.03.2007 r. przy udziale Koła zorganizowana została prezentacja techniczna firmy Steuler. Firmę Steuler prezentował pan Andrzej Korowajczyk.
Tematem prezentacji były zabezpieczenia a/korozyjne:
- powłoki chemoodporne
- wymagania dla środowisk kwaśnych
- wymagania dla powłok ognioohronnych
Przedstawione zostały informacje oraz filmy o firmie i produktach Szczegółowe informacje na temat firmy można znależć na stronie internetowej www.steuler.de

Poniżej kilka zdjęć w galerii ze spotkania

Galeria zdjęć:




Wizyta na budowie bloku 858 MW


W dniu 27 kwietnia 2007 r. grupa członków naszego Koła miała możliwość obejrzeć postęp robót przy budowie nowego bloku energetycznego BOT Elektrowni Bełchatów S.A..
Na początek krótkie wprowadzenie - informacje o niektórych parametrach technicznych, o organizacji budowy, a następnie wizyta na budowie. Tutaj w "lesie" prętów siatki zbrojenia płyty fundamentowej można było ocenić wielkość przedsięwzięcia. Dla osób, które brały udział w budowie Elektrowni Bełchatów, okazja do porównania technologii, organizacji budowy obecnej do tej sprzed około trzydziestu lat.

Poniżej kilka zdjęć w galerii.

Galeria zdjęć:



góra strony... 


IV Wyjazd techniczno-poznawczy - Zespół Elektrowni Wodnych Żydowo

W dniach 4 do 9 września 2007 r. Koło zorganizowało kolejny czwarty już wyjazd techniczno-poznawczy do Zespołu Elektrowni Wodnych Żydowo na Pomorzu w powiecie koszalińskim. Jak zawsze trasę zaplanowano przez ciekawe miejscowości. Na pierwszy punkt postoju wybrano Licheń koło Konina, gdzie znajduje się największy, na dzień dzisiejszy, obiekt sakralny w Polsce - Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Z historią Sanktuarium oraz historią budowy bazyliki zapoznał grupę miejscowy przewodnik. Świątynie budowano w latach 1994 - 2004 r. Generalnym wykonawcą była firma Budimex S.A.. Została zbudowana na planie krzyża weług projektu mgr inż. arch. Barbary Bieleckiej z Gdyni. Więcej informacji szczegółowych z historii budowy oraz na temat samej bazyliki można znależć tutaj.
  Następne etapy przejazdu obejmowały miejscowości związane z najstarszą historią Polski:
Kruszwica - położona nad jeziorem Gopło, znaczący ośrodek w okresie kształtowania się państwa polskiego. Z miejscowością związana jest legenda o Popielu i pozostała ''Mysia Wieża'', na którą obowiązkowo wszyscy weszli aby podziwiać panoramę miasta i jeziora Gopło.
Inowrocław - znana miejscowość uzdrowiskowa. W Parku Solankowym zwiedziliśmy zespół tężni solankowych, drugich co do wielkości w Polsce. Pompowana na szczyt tężni solanka spływa po ścianach wyłożonych specjalną tarniną. Powstający aerozol pomaga osobom chorym na choroby układu oddechowego.
Bydgoszcz - jedno z większych i znaczących miast w Polsce z historią sięgającą XI w. Z historią miasta i jego współczesnymi problemami zapoznał nas miejscowy przewodnik.
Człuchów - atrakcją jest znajdujący się tutaj drugi co do wielkości po Malborku, zamek krzyżacki. Rezydował w nim sam komtur krzyżacki Ulrich von Jungingen dowodzący bitwą pod Grunwaldem w 1410 r. Do dziś przetrwały mury i wieża.
Koszalin - stolica Pomorza Środkowego, ośrodek turystyczny w odległości 6 km od brzegu Bałtyku. Spośród zabytków najbardziej okazała jest Katedra z pocz. XIV w. p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Inne zabytki, które zwiedziła grupa to m.in. późnogotycka kamienica mieszczańska, XV-wieczny Domek Kata przy ul. Grodzkiej, dawny młyn i kamienica młynarza z XIX wieku - dzisiejsza siedziba Muzeum. W zabytkowej zagrodzie rybackiej z połowy XIX wieku, w pobliżu Muzeum podziwiać można było zabytki kultury jamneńskiej i pomorskiej.
Darłowo - niewielkie miasto nadbałtyckie z bogatą historią. Najważniejsze zabytki, które zwiedziła grupa to: Zamek Książąt Pomorskich z XIV w., Kościół Mariacki, oryginalny, zbudowany na planie sześcioboku Kościół Św. Gertrudy z XV w., zabytkowy ratusz na rynku i inne.
   Zwiedzanie Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo
Żydowo jest dużą wsią w powiecie koszalińskim, największą jej atrakcją oprócz lasów, jezior i czystego powietrza jest elektrownia szczytowo-pompowa. Elektrownia położona jest między jeziorem Kamienne (zbiornik górny) i jeziorem Kwiecko (zbiornik dolny). Powierzchnię ich luster dzieli 80 m wysokości i ok. 2,5 km odległości. Elektrownia wyposażona jest w dwie maszyny odwracalne typu Francis i jedną klasycznę Francis. Moc elektrowni 156 MW, moc pomp 2x68 MW. W czasie krótkiego pobytu mieliśmy możliwość zapoznania się z pracą elektrowni, jej głównymi parametrami, problemami eksploatacji i remontów od strony budowlanej.
Szczegółowe informacje  nt. elektrowni można znaleźć na stronie internetowej http://energa-hydro.pl a szczególnie na www.polanow.pl/zydowo/ gdzie można zapoznać się z historią budowy oraz obejrzeć galerię zdjęć z tego okresu.
Ostatnim etapem wyjazdu, w drodze powrotnej, był fragment Szlaku Piastowskiego od Lednicy (Muzeum Pierwszych Piastów) do pierwszej stolicy Polski Gniezna.
Na wyspie, zwanej Ostrowem Lednickim, zwiedziliśmy pozostałości grodu oraz najstarszego w Polsce zespołu preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej i wolno stojącego kościoła cmentarnego. Obydwa obiekty wzniesiono w czasach panowania Mieszka I (tuż przed 966 r.). (strona internetowa muzeum www.lednicamuzeum.pl )
Po Gnieżnie oprowadził grupę miejscowy przewodnik. Zapoznaliśmy się z historią dawnej stolicy, zwiedziliśmy główne zabytki pomimo padającego deszczu. W muzeum w czasie multimedialnego pokazu można było przypomnieć sobie pokrótce najstarszą historię z czasów tworzenia się państwa polskiego.

Poniżej w galerii kilka zdjęć z różnych miejsc pobytu w czasie wyjazdu.


Galeria zdjęć:




<< 1| 2  >>   

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2007

Spotkanie noworoczne

Prezentacja techniczna firmy Steuler

Wizyta na budowie bloku 858 MW

IV Wyjazd techniczno-poznawczy - Zespół Elektrowni Wodnych Żydowo

Dzień Budowlańca 2007

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.