projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2011Spotkanie noworoczne 2010/2011

Tradycyjnie już w pierwszych dniach stycznia odbyło się noworoczne spotkanie koleżeńskie. Na spotkaniu 14 stycznia omówiliśmy ciekawsze wydarzenie w życiu koła w ubiegłym roku. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu planów działalności na rok 2011. Obecnością z życzeniami zaszczyciła nas Dyrekcja naszej firmy w osobach dyrektora naczelnego i dyrektora technicznego.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Seminarium techniczne firmy Remkor

W dniu 10 lutego 2011 r. wspólnie z firmą P.P.H.U. ''Remkor'' zorganizowane zostało seminarium techniczne. Firma ''Remkor'' jest specjalistycznym przedsiębiorstwem branży usług antykorozyjnych. Wykonuje zabezpieczenia instalacji i obiektów przemysłowych z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Strona internetowa firmy: www.remkor.net. Prezentacja zawierała omówienie oferty wodorozcieńczalnych produktów akrylowych nowej generacji, produktów malarskich specjalnego przeznaczenia firmy RUST-OLEUM, a także farb, emalii termoodpornych oraz kompozycji izolacyjnych firmy Alcor, których dystrybutorem od roku 2010 jest firma Remkor z siedzibą przy ul. Instalacyjnej 18 w Rogowcu. Omówiono możliwości zastosowania farb odpornych na temperaturę 400 i 600 st.C., bezazbestowej kompozycji izolacyjnej na rurociągi, wodorozcieńczalne produkty akrylowe nowej generacji - antykorozyjny system Noxyde-Peganox oraz produkty malarskie specjalnego przeznaczenia firmy Rust-Oleum do zastosowań na stal i betony.
Poniżej kilka zdjęć w galerii:


Seminarium techniczne firmy MC-Bauchemie:

Nowoczesne systemy zabezpieczenia i naprawy konstrukcji żelbetowych

14 kwietnia 2011 r. odbyło się seminarium techniczne firmy MC-Bauchemie pt. ''NOWOCZESNE SYSTEMY ZABEZPIECZANIA I NAPRAWY KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH - technologie MC-Bauchemie''. Program seminarium obejmował:
- Posadzki przemysłowe,
- Wzmacnianie i uszczelnianie konstrukcji żelbetowych i murowych - technologie iniekcyjne,
- MC Flex 20XX Zabezpieczenie konstrukcji przy szczegolnych obciążeniach,
- MC APC - nowoczesne systemy zabezpieczeń zbiornikow na wodę technologiczną i przemysłową.
MC-Bauchemie oferuje nowoczesne systemy przeznaczone do wznoszenia oraz napraw konstrukcji budowlanych. Znana jest w elektrowni z szeregu skutecznych zastosowanych technologii napraw konstrukcji żelbetowych.
Strona internetowa firmy: www.mc-bauchemie.pl.
Poniżej kilka zdjęć w galerii:III wyjazd techniczno-turystyczny na Ukrainę

W dniach od 2 do 6 czerwca odbył się kolejny wyjazd grupy z naszego koła na Ukrainę - ''Trzeci wyjazd na Kresy''. Trasa prowadziła przez znane nam miejsca z poprzednich wyjazdów jak Żółkiew i Lwów na Huculszczyznę. W Żółkwii tradycyjnie przekazaliśmy trochę drobiazgów dla dzieci którymi opiekują się siostry Zakonu Dominikanek. Przy smacznym serniku miło było porozmawiać.
  Następny postój związany z noclegiem to Iwano-Frankowsk (d. Stanisławów). Po drodze obejrzeliśmy ruiny renesansowego zamku z 1654 r. we wsi Stare Sioło (ok. 18 km na południowy wschód od Lwowa). Zamek zbudowany na planie pięciokąta z kamienia i cegły przez księcia Władysława Dominika Ostrogskiego był potężny, świadczą o tym pozostałe ruiny. Niestety chyba są niewielkie szanse na jego odrestaurowanie ze względu na potrzebne, znaczne pieniądze.
  Następny nasz przystanek na drodze do Iwano-Frankowska to Rohatyn - niewielki miasteczko, w którym znajduje się zabytkowy kościół, gdzie przez pewien czas proboszczem był Piotr Skarga. Miejscowy proboszcz ks. Marian Skowyra zapoznał nas z historią kościoła oraz swoją działalnością.
Dalej w miejscowości Szewczenko przed Haliczem obejrzeliśmy bizantyjską cerkiew św. Pantalejmona z XII wieku
  Tak dojechaliśmy do Iwano-Frankowska, na nocleg zarezerwowany w parafii Chrystusa Króla, gdzie proboszczem jest ks. Bazyli Pawełko, znany nam z poprzednich pobytów w kolegiacie w Żółkwi. Miasto zostało założone przez Andrzeja Potockiego na miejscu wsi Zabłocie. Potocki nadał mu nazwę Stanisławów na cześć swego syna Stanisława oraz ojca słynnego hetmana Stanisława ''Rewerę''. W 1662 r. Stanisławów otrzymał prawa miejskie. Pierwotnie pomyślany jako twierdza do obrony Rzeczypospolitej przed najazdami Tatarów. W 1669 Potocki założył w mieście szkołę tzw. kolonię akademicką po auspicjami Akademii Krakowskiej, którą później przejęli jezuici. Od 1672 roku czyli od upadku Kamieńca Podolskiego, forteca stanisławowska wraz z pobliskim Haliczem przejęła na siebie ciężar obrony południowo-wschodnich granic Rzeczypospolitej. Miasto rozbudowane w epoce baroku, nazywane było czasami "małym Lwowem". Stanowiło również ważny ośrodek kultury ormiańskiej w Polsce. W tamtejszym kościele ormiańskim znajdował się do 1946 cudowny obraz Matki Boskiej Łaskawej (po wojnie przewieziony do Gdańska). Po rozbiorach Stanisławów znalazł się w granicach Austrii (w ramach Królestwa Galicji i Lodomerii), od 1804 Cesarstwa Austriackiego, a od 1867 r. Austro-Węgier. W okresie odzyskiwania przez Polskę niepodległości po zakończeniu I wojny światowej Stanisławów powrócił w granice Polski i stał się siedzibą władz województwa stanisławowskiego. Po II wojnie światowej Stanisławów został włączony do ZSRR a jego polską ludność wysiedlono, głównie na tzw. Ziemie Odzyskane. W 1962 r. zmieniono nazwę na Iwano-Frankowsk.
  Z I-F ruszyliśmy na południe w kierunku Bystrzycy. Najpierw po drodze Jaremcze - uzdrowisko położone w pięknej dolinie rzeki Prut. Przed 1939 r. miejscowość była największą i najpiękniejszą stacją klimatyczną i turystyczną w Karpatach Wschodnich ze słynnymi wodospadami, nad którymi mieliśmy okazję się zatrzymać.
  Dalej na południe to ruiny zamku Pniów, leżącego na obrzeżach miasta Nadwórna. Zamek wzniósł w II poł. XVI wieku stolnik halicki, Paweł Kuropatwa, jako rezydencję dla swojej rodziny. Zamek oparł się Kozakom Chmielnickiego w 1648 r. oraz wojskom tureckim w 1676 r. W XVIII w. opuszczony, stopniowo popadł w ruinę. Obecnie pozostałe ruiny zamku ulegają dalszej degradacji, w czerwcu 2010 r. zawaliła się kolejna z baszt kątowych. Zamek pniowski miał ponoć podziemne połączenie z Nadwórną.
  Bystrzyca d. Rafajłowa, w której był zaplanowany kolejny nocleg, to miejscowość ładnie położona w dolinie rzeki Bystrzycy. Na miejscowym cmentarzu złożono prochy czterdziestu poległych legionistów z 1914-1915. Tutaj pierwsze oddziały J. Piłsudskiego przeszły chrzest bojowy i odniosły zwycięstwo. Przy kościele zbudowanym w 1907 r. postawiono legionistom pomnik. Jedną z atakcji pobytu w Bystrzycy była zaplanowana poranna wycieczka na Przełęcz Legionów, szczególnie jazda po górskich bezdrożach, na skrzyni ciężarówki z napędem na trzy osie, do wywozu drewna dostarczyła ekstremalnych emocji. Dodatkową nagrodą były wspaniałe widoki gór w porannym słońcu, przestrzeń, cisza ....
  Powrót do Żółkwi odbył się z przystankiem we Lwowie na III Turniej w Kręgle o Puchar Przewodniczącego Koła. Emocjonująca walka trwała do ostatniego rzutu, ostatnia kolejka zdecydowała o wygranej naszej koleżanki Eli.
  Ostatni dzień to pobyt w Żółkwi, krótki spacer wieczorny, oraz wizyta w Kolegiacie św. św. Wawrzyńca i Stanisława. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć i ocenić wnętrze kolegiaty po zakończonej restauracji. Mieliśmy jeszcze w pamięci stan poprzedni kopuły, ścian, ustawione rusztowania, stąd to co zobaczyliśmy zrobiło na nas duże wrażenie.

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu w galerii:

strony<< 1|2  >>   

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2011

Spotkanie noworoczne

Seminarium techniczne firmy Remkor

Seminarium techniczne firmy MC-Bauchemie:
- naprawy konstrukcji żelbetowych

III wyjazd techniczno-turystyczny na Ukrainę

Seminarium techniczne firmy MC-Bauchemie:
- naprawy sieci infrastruktury podziemnej

Dzień Budowlańca 2011

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.