projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2012Spotkanie noworoczne 2011/2012

Tradycyjnie już w pierwszych dniach stycznia podsumowaliśmy ubiegłoroczną działalność koła. Na spotkaniu 10 stycznia przypomnieliśmy sobie ciekawsze wydarzenia z ubiegłego roku w formie pokazu slajdów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu planów działalności na rok 2011. Obecnością z życzeniami zaszczyciła nas Dyrekcja naszej firmy w osobie dyrektora technicznego.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Seminarium techniczne firmy Weber Deitermann

W dniu 12 stycznia 2012 r. wspólnie z Przedstawicielem Regionalnym Weber Deitermann p. Robertem Sochą zorganizowane zostało seminarium techniczne. Po przedstawieniu krótkiej historii firmy zostały omówione specjalistyczne produkty i systemy przeznaczone do wykonywania: izolacji przeciwwodnych obiektów, napraw konstrukcji żelbetowych i murowych, posadzek przemysłowych, okładzin z płytek na tarasach, balkonach i w basenach. Marka Deitermann znana jest w Elektrowni od szeregu lat. Kojarzone są z nią wysokiej jakości produkty stosowane w remontach obiektów w Elektrowni. Na stronie internetowej firmy: www.deitermann.info.pl można znależć potrzebne, szczegółowe dane poszczególnych produktów, systemów oraz technologii.
Poniżej kilka zdjęć w galerii:


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła

W dniu 20-03-2012 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła. Przewodniczący koła kol. Tomek Wolski oraz Skarbnik kol. Krzysiek Lesiakowski przedstawili odpowiednie sprawozdania z działalności koła III kadencji. Sprawozdania te zostały zatwierdzone przez Walne Zebranie Koła. Wybrano nowe władze na IV kadencję. Zarząd pozostał w ''starym'' składzie:
Przewodniczący Koła kol. Tomek Wolski, sekretarz - kol. Gabriela Stopyra, skarbnik kol. Krzysiek Lesiakowski
Do komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego wybrano Grzegorza Jackowskiego i Annę Zarzycką.VII Wyjazd techniczno-poznawczy - Czechy

  Celem VII wyjazdu techniczno-poznawczego była Elektrownia Jądrowa Dukovany oraz Elektrownia Szczytowo-Pompowa Dalesice w Czechach. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd do elektrowni. Wyruszyliśmy 5 czerwca 2012 r. do miejscowości Jindřichův Hradec gdzie zarezerwowaliśmy hotel. Jest to bardzo ładna miejscowość z XII w. położona w południowej części Czech, ok. 23 tys. mieszkańców z ładną zabudową - zamek, kamieniczki, kolumna na rynku. A skoro mamy teraz EURO 2012, to w tej miejscowości urodził się Karel Poborský - jeden z najlepszych piłkarzy w reprezentacji Czech w piłce nożnej. Rozegrał w kadrze ponad 100 meczy.
  Następnego dnia zgodnie z planem wyjazdu zwiedziliśmy Český Krumlov. Ze względu na szereg cennych zabytków jest on klejnotem wśród miast czeskich. Znajduje się tam drugi największy kompleks grodzkich i zamkowych budowli w Czechach - po praskich Hradczanach. Zespół historycznych budowli miasta został wpisany w 1992 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Miasto jest ładnie położone nad wijącą się Wełtawą z górującym zamkiem na skale. Od zamku rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie. Najstarszą jego część stanowi tzw. Hrádek - Zameczek z potężną okrągłą wieżą pochodzący z połowy XIII wieku, dalej na skalnej ostrodze położony jest Horní Hrad - Górny Zamek. W zamku znajduje się zabytkowy teatr zamkowy, który pozostał niezmieniony od 1766 roku i jest dzisiaj unikalną pamiątką techniczną i kulturalną - zachowały się z tamtej epoki kulisy, kurtyna, kostiumy i oświetlenie. Spacer ulicami Starego Miasta i Latranu, odrestaurowanych w klimacie poprzednich epok dostarczył nam nowych wrażeń.
  W kolejnym dniu odwiedziliśmy dwie miejscowości Telč i Třeboň. Według legendy powstanie miasta Telč jest związane ze zwycięstwem w 1099 roku morawskiego księcia Ottona II nad czeskim księciem Brzetysławem. Właśnie z inicjatywy Ottona założono kaplicę, następnie kościół i osadę - obecnie stare miasto. W każdej miejscowości zachwyca klimat uliczek i piękno odrestaurowanych renesansowych i barokowych kamieniczek. Mamy wrażenie, że czas zatrzymał sie tutaj kilka wieków temu.
  Część techniczną wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzanie Elektrowni Szczytowo-Pompowej Dalešice. Hydroelektrownia Dalešice została wybudowana w latach 1970 - 1978 nad rzeką Jihlava. Obejmuje ona zbiornik wodny Dalešice o pojemności 127 milionów metrów sześciennych, zbiornik wyrównawczy Mohelno, elektrownię szczytowo-pompową Dalešice oraz hydroelektrownię przepływową Mohelno. Zbiornik wodny służy jako żródło wody dla położonej obok Elektrowni Jądrowej Dukovany (cz. Jaderná elektrárna Dukovany). W Elektrowni Dalešice zainstalowane są 4 turbiny Francisa o mocy 4x120 MW (po rekonstrukcji w 2007 r.) Wysokość zapory wynosi 100 m (najwyższa w Czechach).
Jaderná Elektrárna Dukovany to jedna z dwóch elektrowni jądrowych w Czechach, zlokalizowana około 30 km na południe od miejscowości Třebíč. Budowa elektrowni została rozpoczęta w 1974 r. Zmiany w projekcie spowodowały wstrzymanie pełnego rozpoczęcia budowy do 1978 r. Pierwszy blok rozpoczął działanie 4 maja 1985 r., ostatni (czwarty) 20 lipca 1987 r. Zainstalowane są w niej cztery wodno-ciśnieniowe reaktory PWR typu VVER 440 Model V213, o mocy 500 MW każdy, zlokalizowane w 2 podwójnych blokach.
Obie elektrownie należą do koncernu energetycznego CEZ. Grupa CEZ działa w wielu krajach Europy (także w Polsce) oraz Turcji. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja oraz dystrybucja energii elektrycznej i ciepła, obrót energią elektryczną i cieplną a także wydobycie węgla. Akcje spółki dominującej CEZ są notowane na praskiej i warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Najważniejszym akcjonariuszem spółki na dzień 31.12.2010 r. jest Skarb Państwa Republiki Czeskiej, posiadający niemal 70% udział w kapitale zakładowym.
Na stronie internetowej www.cez.cz można znależć więcej informacji o grupie CEZ oraz odnośnik do CEZ Polska.
  Naszym przewodnikiem po obu elektrowniach była pani Dana Janovská, osoba bardzo sympatyczna, o szerokiej wiedzy fachowej. Dzięki niej udało nam się zapoznać z pracą elektrowni atomowej. Pokazała nam ''od podszewki'' pracę Elektrowni Dalesice oraz wyjaśniła cały proces pracy reaktora atomowego w Elektrowni Dukovany. Pokaz pracy reaktora atomowego bardzo dobrze przygotowany został na modelach, można było w skali 1:1 obejrzeć poszczególne elementy urządzenia, w jaki sposób są zbudowane pręty paliwa jądrowego, w jaki sposób składowane są odpady. Szczególnie dużo informacji otrzymaliśmy o warunkach i wymogach bezpieczeństwa pracy elektrowni atomowych. Obejrzeliśmy część ''konwencjonalną'' elektrowni - maszynownię, w której pracują turbogeneratory. Wstęp na teren elektrowni jest bardzo restrykcyjny, jak na lotnisku przy odprawie. Byliśmy więc bardzo zadowoleni, że udało nam się zwiedzić chociaż fragment elektrowni.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:
strony<< 1|2  >>   

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2012

Spotkanie noworoczne

Seminarium techniczne firmy Weber Deitermann

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

VII Wyjazd techniczno-poznawczy - Czechy

Spotkanie członków koła z Przewodniczącym Zarządu Oddziału Piotrkowskiego

Prezentacja zastosowania technologii wysokich ciśnien wody przez P.P.H.U. REMKOR

Dzień Budowlańca 2012

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.