projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2012Spotkanie członków Koła z Przewodniczącym Zarządu Oddziału Piotrkowskiego

  W dniu 28 czerwca odbyło się zebranie ogólne członków Koła PZITB działającego w Elektrowni Bełchatów. Na zebranie został zaproszony Przewodniczący Zarządu Oddziału Piotrkowskiego PZITB kol. Tadeusz Gruszczyński. Program spotkania obejmował:
- przedstawienie nowego składu oraz programu działania Zarządu Oddziału Piotrkowskiego PZITB,
- wręczenie Honorowej Odznaki PZITB członkom Koła,
- przedstawienie płaszczyzny współpracy oddziału piotrkowskiego i koła bełchatowskiego.
Kol. Gruszczyński przedstawił pokrótce zadania oddziału, które należy realizować aby ranga zawodu i pozycja inżyniera była właściwie postrzegana w procesie budowlanym. Zwrócił także uwagę na potrzebę wpływu członków PZITB na kształtowanie Prawa budowlanego oraz innych przepisów z nim związanych. W części organizacyjnej wywiązała się dyskusja o wzajemnych relacjach w działalności naszego Koła oraz Oddziału, a szczególnie w kontekście wykorzystania składek członkowskich Koła na swoją działalność. Wątpliwości zostaną wyjaśnione w kontekście zgodności ze statutem organizacji.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Prezentacja zastosowania technologii wysokich ciśnien wody przez P.P.H.U. REMKOR

  W dniu 28 czerwca 2012 r. na terenie firmy P.P.H.U. Remkor w Rogowcu przy ul. Instalacyjnej 18 odbyła się prezentację urządzenia wysokociśnieniowego firmy Falch o zakresie ciśnienia od 500 do 2500 bar. Firma Remkor znana nam jest jako specjalistyczne przedsiębiorstwo branży usług antykorozyjnych. Wykonuje zabezpieczenia instalacji i obiektów przemysłowych z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. W lutym ubiegłego roku przedstawiała zakres prowadzenia swojej działalności na seminarium technicznym zorganizowanym w Elektrowni wspólnie z naszym Kołem. Tym razem była okazja zapoznać się z praktyczną stroną prowadzenia robót antykorozyjnych. W czasie prezentacji przedstawiono szereg możliwości wykorzystania technologii wysokiego ciśnienia strumienia wody z użyciem urządzenia wysokociśnieniowego firmy Falch. Można było ocenić wyniki wykorzystania jej do usuwania starych powłok antykorozyjnych z powierzchni stalowych, powłok gumowych ze ścianek zbiorników, czyszczenie powierzchni betonowych a także wykorzystanie urządzenia do udrażniania rurociągów.
Na stronie internetowej: www.remkor.net. można znależć potrzebne, szczegółowe dane o firmie.
Poniżej kilka zdjęć w galerii:Dzień Budowlańca 2012

  W dniu 12 pażdziernika 2012 r. odbyły się kolejne obchody Dnia Budowlanych. Stało to się już naszą dobrą, coroczną tradycją od 2006 roku. W części seminaryjnej kol. Zbyszek Krzykowski przedstawił bardzo ciekawą prezentację na temat: ''Zmiany w organizacji prac remontowych obmurza w Elektrowni Bełchatów jakie osiągnął i wdrożył Wydział Remontów Urządzeń Przemysłowych na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.''
W drugiej części organizatorzy zaplanowali sprawdzenie umiejętności praktycznych w dziedzinie wykonania ''projektów budowlanych'', oczywiście z małym utrudnieniem. Finaliści zaprezentowali swoje zdolności komunikowania się na budowie za pomocą pantomimy. Efekty były zaskakujące, na szczęście w praktyce nie będziemy ich stosować, przynajmniej na razie.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:
strony << 1 | 2 >>   

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2012

Spotkanie noworoczne

Seminarium techniczne firmy Weber Deitermann

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

VII Wyjazd techniczno-poznawczy - Czechy

Spotkanie członków koła z Przewodniczącym Zarządu Oddziału Piotrkowskiego

Prezentacja zastosowania technologii wysokich ciśnien wody przez P.P.H.U. REMKOR

Dzień Budowlańca 2012

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.