projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2017

Rok 2018

Rok 2019

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2016Spotkanie noworoczne 2015/2016 oraz Walne Zgromadzenie Koła

 28 stycznia 2016r. odbyło się noworoczne spotkanie koleżeńskie. Na spotkaniu omówiliśmy ciekawsze wydarzenia z życia koła z 2015 roku. Przewodniczący koła poinformował o otrzymanych pisemnych podziękowaniach za duży wkład pracy w wykonanie projektów rusztowań, z których wykonywano prace renowacyjne Kolegiaty św. Wawrzyńca w Żółkwi. Podziękowania złożył Metropolita Lwowski oraz proboszcz parafii w Żółkwi. Przedstawiono również plan działalności na rok 2016. Druga część spotkania poświęcona była obradom Walnego Zgromadzenia Koła. Wybrano Przewodniczącego Zarządu Koła, ponownie został nim kol. Krzysztof Lesiakowski. W trakcie zebrania wybrano także 5 osobowy Zarząd Koła.
Autor: Anna Zarzycka

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Seminarium firmy Top Building Sp. z o.o.

 W dniu 21 kwietnia 2016 r. odbyło się seminarium techniczne „Antykorozyjna ochrona stali zbrojeniowej metodą anody traconej”. Przedstawiciel firmy Top Building Sp.z o.o. (tutaj) pan Michał Kruk dokonał prezentacji firmy, która wykonuje specjalistyczne usługi związane z naprawą, wzmacnianiem i ochroną konstrukcji żelbetowych. Następnie przedstawił on ochronę stali zbrojeniowej metodą anody traconej oraz projektowanie pasywnej ochrony antykorozyjnej z przykładami rozwiązań projektowych. Omówił produkty „TopZinc” czyli protektory cynkowe służące do antykorozyjnej ochrony stali zbrojeniowej. Porównał koszt wykonania pasywnej ochrony antykorozyjnej do powszechnie stosowanych metod naprawczych. Na zakończenie prowadzący przedstawił obiekty i elementy gdzie pasywna ochrona antykorozyjna jest najczęściej stosowana.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej kilka zdjęć w galerii:

X wyjazd techniczno-poznawczy – Wilno i okolice

 W terminie od 8 do 12 czerwca 2016 r. odbył się kolejny wyjazd techniczno-poznawczy. Tym razem wybraliśmy się na Litwę i postanowiliśmy zwiedzić Wilno i okolice. Naszym przewodnikiem po Wilnie był prof. Janusz Smaza, w którego towarzystwie odbyły się wszystkie nasze wcześniejsze wyjazdy na Ukrainę.
Przez cały czas naszego pobytu zakwaterowani byliśmy w jednym miejscu w miejscowości Troki, do pensjonatu dotarliśmy pierwszego dnia wieczorem.
Następnego dnia rano udaliśmy się do Wilna i rozpoczęliśmy jego zwiedzanie. Najpierw udaliśmy się na Cmentarz Na Rossie, który jest jedną z czterech polskich nekropolii narodowych (tutaj).
Na cmentarzu tym pochowana jest matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Po cmentarzu oprowadzała nas pani Alicja Klimaszewska ze Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Niestety wiele z zachowanych na cmentarzu obiektów zabytkowych znajduje się w złym stanie technicznym, ukształtowanie terenu (strome zbocza) również źle wpływa na stan podłoża eksploatowanego w celach cmentarnych.
Następnie udaliśmy się do centrum Wilna (
tutaj) aby obejrzeć starówkę wileńską. Między innymi zwiedziliśmy katedrę archidiecezji wileńskiej - miejsce pochówku wielkich książąt litewskich i królów Polski. Przy placu Katedralnym znajduje się Zamek Dolny w Wilnie, który jest rekonstrukcją dawnej siedziby Wielkich Książąt Litewskich i królów polskich. Nad Zamkiem Dolnym na szczycie Góry Zamkowej znajduje się Wieża Giedymina, w której mieści się Muzeum Zamku Górnego.
Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wybraliśmy się na kręgielnię i walczyliśmy o puchar przewodniczącego naszego koła PZITB w turnieju w kręgle. Było bardzo wesoło i emocji sportowych nie brakowało.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku zbudowanego w Trokach przez księcia Witolda (
tutaj). Wygląda on niezwykle malowniczo. Jest położony na wyspie na jeziorze Galwe, obiekt obecnie jest w znacznym stopniu rekonstrukcją z 2 poł. XX wieku.
Później pojechaliśmy do Wilna i udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Ostrobramskiej. Przez wiernych uważany jest za cudowny. Jest jednym z symboli chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie (
tutaj).
Następnym kościołem, który obejrzeliśmy był Kościół św. Piotra i Pawła. Szczególną uwagę zwraca jego wystrój, który niemal w całości stanowią wyjątkowej klasy sztukaterie. Wnętrze świątyni zdobi ponad 2 tysiące rzeźb stiukowych o tematyce biblijnej, mitologicznej i historycznej. Oryginalnym elementem jest również, umieszczony w kruchcie, wielki bęben litewski przywieziony spod Chocimia. Aby zobaczyć panoramę Wilna weszliśmy na Górę Trzech Krzyży i rzeczywiście widok był satysfakcjonujący.
Po wcześniejszych słonecznych dniach kolejny dzień przywitał nas deszczową pogodą. Mimo to postanowiliśmy pojechać do Kiernowa nad rzeką Wilią (
tutaj). Kiernów określany niekiedy mianem “litewskiej Troi”, jest jednym z najciekawszych wykopalisk archeologicznych na Litwie. To dawna osada z okresu kamienia, która w historii Litwy była świadkiem minionej cywilizacji i kultury, centrum religijnym pogaństwa i najstarszą stolicą (siedzibą władców) Litwy. Podziwialiśmy malowniczy krajobraz, w którym usytuowane są dawne grodziska.
Następnie udaliśmy się do usytuowanego niedaleko od centrum Wilna, porośniętego lasami Belmontu, który jest ulubionym miejscem spacerów i odpoczynku wilnian i gości miasta. W XVI w. król Zygmunt August wydał pozwolenie na zbudowanie w tym miejscu młyna wodnego na rzece Wilence. W ostatnich latach tereny dawnego młyna dosłownie podniesiono z ruin przekształcając go w ośrodek rozrywki i wypoczynku.
W ostatnim dniu wyjazdu w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Druskienikach (
tutaj). Jest to popularne uzdrowisko na brzegu Niemna. Jest największym i najnowocześniejszym uzdrowiskiem na Litwie, jednym z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych w Europie. Występują tu liczne źródła mineralne i pokłady borowiny. Znajduje się tu 9 sanatoriów i centrum balneologiczne. W Druskienikach bywali Józef Ignacy Kraszewski, Stanisław Moniuszko, Juliusz Osterwa, Hanka Ordonówna, miał tu swój dworek, tak zwaną "Pogankę" Józef Piłsudski. Spacerem po centrum uzdrowiska zakończyliśmy nasz pobyt na Litwie.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Dzień Budowlańca 2016

 Dzień Budowlańca odbył się w roku bieżącym 7 października 2016r. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w Dworku "Stara Szkoła" w Grocholicach. Gościem specjalnym był w tym roku artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki Janusz Smaza - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mówił on wiele ciekawych rzeczy o swojej pracy, w której zajmował się przede wszystkim ratowaniem polskiego dziedzictwa narodowego na całym świecie. Profesor jest członkiem Fundacji Dziedzictwa Kulturowego i posiada tytuł „Kustosz pamięci narodowej”. Janusz Smaza prowadził prace m.in. na Cmentarzu Obrońców Lwowa, w Kolegiacie św. Wawrzyńca w Żółkwi. Właśnie w Żółkwi nawiązał wieloletnią współpracę z kilkoma kolegami z naszego koła polegającą na projektowaniu i wykonywaniu rusztowań, z których wykonywane były prace konserwatorskie. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Oddziału Elektrownia Bełchatów, Główny Inżynier ds. Utrzymania Ruchu, Przewodniczący Oddziału Piotrkowskiego PZITB, prezesi i przedstawiciele wielu firm związanych z budownictwem działających na terenie naszej elektrowni, przedstawiciele kół ze stowarzyszeń SEP i SIMP oraz członkowie naszego koła. Po krótkim wystąpieniu Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego głos zabrał przewodniczący OP PZITB kol. Tadeusz Gruszczyński. Podziękował on kol. Krzysztofowi Lesiakowskiemu za aktywność w działaniu i sumienną pracę na rzecz PZITB. Następnie przewodniczący koła zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Organizatorzy postanowili sprawdzić wiedzę teoretyczną oraz sprawność fizyczną zgłoszonych drużyn w konkursach z dziedziny budowlanej. Uczestnicy walczyli z dużym poświęceniem, a najlepsi otrzymali nagrody dla zwycięzców – złoty, srebrny i brązowy młotek.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Seminarium firmy JOTUN

 W dniu 13 października 2016 r. odbyło się seminarium techniczne „Ogólna prezentacja firmy Jotun i podstawowych materiałów antykorozyjnych produkowanych przez firmę, stosowanych w energetyce”. Przedstawiciel firmy Jotun Polska Sp. z o.o. pan Krzysztof Sihinkiewicz dokonał w ciekawej formie prezentacji firmy, która od około 90 lat jest producentem specjalistycznych farb antykorozyjnych, proszkowych i dekoracyjnych. Następnie omówił materiały antykorozyjne stosowane w przemyśle ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej. Przedstawił kilka systemów malarskich, zwrócił uwagę na dobór ze względu na kategorię korozyjności i oczekiwaną trwałość zabezpieczenia.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej kilka zdjęć w galerii:projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2016

Spotkanie noworoczne 2015/2016 oraz Walne Zgromadzenie Koła

Seminarium firmy Top Building Sp. z o.o.

X wyjazd techniczno-poznawczy – Wilno i okolice

Dzień Budowlańca 2016

Seminarium firmy JOTUN

Opracowanie i treść ©       bartlomiej.lesiakowski@gmail.com

Ostatnia aktualizacja 17.04.2015 r.