projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2017

Rok 2018

Rok 2019

Rok 2020

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2018Spotkanie noworoczne 2017/2018

 W dniu 18 stycznia 2018r. odbyło się noworoczne spotkanie koleżeńskie. Wspólnie omówiliśmy ciekawsze wydarzenia, w których brali udział członkowie koła w 2017 roku. Przewodniczący przedstawił również plan działalności na rok 2018. Na spotkanie zaproszony został Dyrektor Oddziału, który złożył nam życzenia noworoczne. Włączył się on także w dyskusję dotyczącą naszego wyjazdu techniczno-poznawczego z 2017r. do elektrowni wodnej Solina jak i naszych planów w tej dziedzinie na rok 2018.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej zdjęcie w galerii:

XII wyjazd techniczno-poznawczy – Oddział Elektrownia Opole

 W bieżącym roku udaliśmy się na Dolny Śląsk, od 13 do 16 czerwca 2018 r. byliśmy na kolejnym wyjeździe techniczno-poznawczym. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z postępem budowy bloków energetycznych w Oddziale Elektrownia Opole oraz zwiedzenie ciekawych miejsc rejonu południowo-zachodniej Polski. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy bardzo przyjemnym akcentem, którym był spływ kajakowy rzeką Mała Panew objętej programem Natura 2000 (tutaj). Trasa spływu dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, w pięknej scenerii i przy trochę kapryśnej pogodzie wszystkim było bardzo wesoło. Następnie po zakwaterowaniu w sympatycznym ośrodku w Turawie wybraliśmy się na spacer nad jezioro Turawskie (tutaj). Wieczorem spotkaliśmy się w ośrodku i wesoło spędziliśmy czas biesiadując przy grillu. Dzięki zaproszeniu firmy GE POWER członkowie koła wzięli udział w szkoleniu technicznym „Nowe technologie i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane przy budowie nowych bloków energetycznych 2x900MW w Oddziale Elektrownia Opole” zorganizowanym przez firmę GE. Głównym organizatorem szkolenia był kolega będący pracownikiem firmy GE a jednocześnie członek naszego koła PZITB. Zapoznaliśmy się z postępem budowy nowych bloków i uzyskaliśmy wiele cennych informacji technicznych (tutaj). Kolejnym punktem naszego programu było obejrzenie Opola, ale tylko w maleńkiej części zobaczyliśmy to festiwalowe miasto. Następnie udaliśmy się do klimatycznego uzdrowiska Kudowa Zdrój, z którego skierowaliśmy się do czeskiego Skalnego Miasta – Adrspach na uroczy spacer. Formy skalne, które tam zobaczyliśmy wzbudziły nasz podziw dla potęgi i piękna natury (tutaj). Tradycyjnie już byliśmy na kręgielni i rozegraliśmy turniej w kręgle. Jak zwykle było bardzo wesoło i emocji sportowych nie brakowało. W drodze powrotnej przenieśliśmy się w bajkowy klimat w zamku Moszna (tutaj).
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej zdjęcie w galerii:

Seminarium firmy Tikkurila Polska S.A.

 W dniu 26 czerwca 2018 r. odbyło się seminarium techniczne „Nowe rewizje grupy norm PN-EN 12944 Farby i lakiery. Ochrona przed korozją konstrukcji stalowych za pomocą ochronnych systemów powłokowych”. Na wstępie przedstawiciel firmy Tikkurila Polska S.A. (tutaj) dokonał krótkiej prezentacji firmy. Przedstawił ogólne informacje o zakresie norm PN-EN 12944 oraz zmianach wprowadzonych w 2018roku. Omówił zmiany dotyczące zakresu normy, klasyfikacji środowisk i zasad projektowania. Następnie objaśnił zmiany obejmujące ochronne systemy malarskie i ich badanie oraz nadzór i dokumentację nowych prac i renowacji. Przedstawił także nowy rozdział normy mówiący o ochronnych systemach malarskich dla konstrukcji morskich i podobnych konstrukcji.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej zdjęcie w galerii:

Dzień Budowlańca 2018

 28 września 2018r. spotkaliśmy się już po raz dwunasty na Dniu Budowlańca. Spotkanie zorganizowaliśmy tradycyjnie w Dworku ''Stara Szkoła'' w Grocholicach. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A. oraz Dyrektor Oddziału Elektrownia Bełchatów. Na spotkaniu obecni byli także: przewodniczący Oddziału PZITB w Piotrkowie Trybunalskim oraz szef Placówki Terenowej w Bełchatowie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, prezesi i przedstawiciele wielu firm związanych z budownictwem działających na terenie naszej elektrowni, przedstawiciele kół ze stowarzyszeń SEP i SIMP oraz członkowie naszego koła. Dyrektor Oddziału oraz przewodniczący Oddziału PZITB w Piotrkowie Trybunalskim złożyli życzenia uczestnikom spotkania z okazji święta „Dnia Budowlańca”. Następnie prezes firmy Nova TiS wygłosił prelekcję techniczną poświęconą historii i osiągnięciom technicznym swojej firmy. Organizatorzy tradycyjnie już zorganizowali konkursy, sprawdzili w nich wiedzę oraz sprawność fizyczną uczestników. Członkowie drużyn wykazali się zaangażowaniem i humorem, a najlepsi otrzymali nagrody. Jak zwykle przy suto zastawionych stołach, muzyce i wspólnych tańcach wszyscy znakomicie się bawili.
Autor: Anna Zarzycka
Poniżej kilka zdjęć w galerii:projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2018

Spotkanie noworoczne 2017/2018

XII wyjazd techniczno-poznawczy – Oddział Elektrownia Opole

Seminarium firmy Tikkurila Polska S.A.

Dzień Budowlańca 2018

Opracowanie i treść ©       bartlomiej.lesiakowski@gmail.com

Ostatnia aktualizacja 28.10.2018 r.