projekt: http://www.atcsites.com

Strona główna  ::   Aktualności  ::   Zarząd i członkowie  ::  Linki  ::   Kontakt

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Menu główne 

Strona główna

Aktualności

Historia Koła

Zarząd i członkowie

Pomocne linki

Z życia Koła 

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

 
             Z ŻYCIA KOŁA:  ROK 2008Spotkanie noworoczne 2007/2008


Poniżej kilka zdjęć w galerii ze spotkania

Galeria zdjęć:
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła


W dniu 02-04-2008 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła. Wybrano nowe władze na III kadencję. Przewodniczącym Koła ponownie został wybrany kol. Tomek Wolski, sekretarzem - kol. Ela Wiercińska, skarbnikiem kol. Krzysiek Lesiakowski.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Galeria zdjęć:Szkolenie firmy OLIVA


W dniu 25-04-2008 r. zostało zorganizowane szkolenie z zakresu stosowania normy PN-EN ISO 12944 Farby i lakiery - Ochrona przed korozją konstrukcji stalowych za pomocą ochronnych systemów malarskich. Norma ta w 8 częściach komleksowo omawia zagadnienia związane z zabezpieczeniem przeciwkorozyjnym konstrukcji stalowych zaczynając od klasyfikacji środowisk korozyjnych, poprzez zasady przygotowania projektu zabezpieczenia przeciwkorozyjnego, badania, dobór zestawu przeciwkorozyjnego oraz prowadzenia i nadzoru robót.
Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele firmy OLIVA Sp. z o.o. z Gdyni. Jest to producent nowoczesnych i bardzo dobrej jakości farb, firma o 80-letniej tradycji. Wyroby firmy od wielu lat stosowane są do odpowiedzialnych zabezpieczeń przeciwkorozyjnych w naszej elektrowni. Na szkolenie zaproszone zostały osoby z elektrowni oraz firm z zewnątrz, które zajmują się prowadzeniem robót przeciwkorozyjnych.
Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Galeria zdjęć:

Wyjazd techniczno-turystyczny do Żółkwi na Ukrainie


W dniach od 19 do 22 czerwca 2008 r. odbył się wyjazd techniczno-turystyczny Koła, tym razem za granicę na Ukrainę. Część techniczna wyjazdu obejmowała zapoznanie się z restauracją kolegiaty św. św. Wawrzyńca i Stanisława w Żółkwi. Żółkiew to bratnie miasto Zamościa, zostało założone w 1597 r. przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Była to ulubiona rezydencja późniejszego króla Jana III Sobieskiego. Główne zabytki Żółkwi to: zamek, kolegiata św. św. Wawrzyńca i Stanisława, powstała z fundacji hetmana S. Żółkiewskiego w latach 1606-1618 r., klasztor Dominikanów (1653-1655 r.), cerkiew Bazylianów (1612 r.), drewniana cerkiew Św. Trójcy (1720 r.), renesansowa synagoga z XVII w.. Stan zabytków można ocenić na podstawie zamieszczonych zdjęć w poniższej galerii. Kolegiata odrestaurowana w 2 połowie XIX w. była jedną z piękniejszych świątyń w Polsce. W jej wnętrzu umieszczone są nagrobki rodziny Żółkiewskich (hetmana i jego żony oraz ich syna Jana i córki Zofii), Daniłowiczów, Sobieskich (m.in. Jakuba ojca króla). Aktualnie kolegiata jest w trakcie prac restauracyjnych. Z historią kolegiaty zapoznał nas ksiądz kanonik Bazyli Pawełko - dziekan i proboszcz Żółkwi. Natomiast ze szczegółami i problemami technicznymi prac restauracyjnych dr Janusz Smaza, który je prowadzi wspólnie ze studentami ASP. Mieliśmy możliwość ocenić z bliska z górnego podestu rusztowania bezpośrednio pod sklepieniem, jak trudna jest praca konserwatorów, ile wymaga dokładności, cierpliwości aby osiągnąć założony rezultat. Przy okazji "test sprawności" zdało rusztowanie, którego budowę nadzoruje nasz kolega z Koła - Krzysiek Lesiakowski. Będąc na Ukrainie mieliśmy możliwość zwiedzić miejsca związane z historią Polski. Najpierw Lwów, gdzie zwiedziliśmy szereg najważniejszych zabytków. W czasie pobytu na Cmentarzu Łyczakowskim mogliśmy zapoznać się z restauracją nagrobków, na Cmentarzu Orląt Lwowskich dr Janusz Smaza opowiedział nam o problemach z jego odbudową. Odwiedziliśmy miejsce urodzin króla Jana III Sobieskiego - zamek w Olesku, wytworną siedemnastowieczną rezydencję w Podhorcach oraz zamek w Złoczowie. Budowle te aktualnie są w różnym stanie technicznym, można ocenić to na załączonych fotografiach.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Galeria zdjęć:Udział członków Koła w spisywaniu szkód trąby powietrznej w Gminie Gorzkowice


Trąba powietrzna, która 15 sierpnia przeszła nad gminą Gorzkowice wyrządziła wiele szkód. Zniszczonych zostało szereg zabudowań gospodarczych, budynków mieszkalnych i innych. Grupa 22 budowlańców z naszej elektrowni, w tym członkowie naszego Koła brało udział w szacowaniu strat kataklizmu, aby jak najszybiej można było wycenić szkody i wypłacić odszkodowania pokrzywdzonym. Przez szereg dni od 21 sierpnia do 5 września jeżdziliśmy do różnych miejscowości gminy aby w zespołach, wspólnie z przedstawicielami gminy szacować i spisywać straty. Na zakończenie przekazaliśmy także dla poszkodowanych nagrody pieniężne, które kierownictwo Elektrowni zaproponowało nam za udział w tej akcji. Tutaj znajduje się link do strony gminy Gorzkowice, na której można znależć podziękowania dla tych wszystkich, którzy w obliczu tragedii udzielali wsparcia. Znajduje się tam także lista osób biorących udział w opisanej powyżej akcji pomocy. Niezależnie Wójt Gminy Gorzkowice złożył podziękowanie dla Zarządu naszej firmy.

Poniżej kilka zdjęć w galerii:

Galeria zdjęć:

strony << 1| 2 | 3 >>

projekt: http://www.atcsites.com

Rok 2008

Spotkanie noworoczne

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

Szkolenie firmy Oliva

Wyjazd techniczno-turystyczny do Żółkwi na Ukrainie

Udział członków Koła w spisywaniu szkód trąby powietrznej w Gminie Gorzkowice

V Wyjazd techniczno-poznawczy - Elektrownia Wodna Dychów

Dzień Budowlańca 2008

Opracowanie i treść ©       Tu wpisz mail'a

Ostatnia aktualizacja 16.04.2013 r.